W pokoju pojawiły się już niektóre meble

Jak urządzić pokój nastolatki?

Przymierzamy się do urządzenia pokoju młodszej w domu na wsi. Córka ma 13 lat i artystyczną duszę. Pasować będzie coś boho-eklektyczno-modernistycznego. Ma być tanio, ale dobrze, więc nie będzie szybko: niespiesznie rozglądam się za meblami i dodatkami. Dom nie jest jeszcze zamieszkany, więc praca i relacja z urządzania pokoju nastolatki przeciągnie się do lata. 

Inspiracje znalazłam we wpisie Już ja wam urządzę to wnętrze vol. 2 – pokój nastolatki. Lubię bloga Już ja was urządzę za inspirujące wpisy, sensowne porady, staranne i fachowe prowadzenie. Polecam.

Pomieszczenie ma podobne wymiary i układ jak  pokój na blogu „Już ja was urządzę”, zasadniczo się jednak różni – tam był nadmiar, u nas pustka i brak podstawowych mebli. Z obecnych sprzętów zostanie jedynie łóżko, reszta jest do dokupienia. Ustawienie mebli i styl ma być zbliżone do tego, co Justyna zaproponowała swojej czytelniczce. Ściany – również zielone, na razie nie zostaną przemalowane. Są czyste i czeka nas jeszcze montaż kaloryferów. Miętowa zieleń, mimo że spokojna i obecnie modna (Agnieszka wybrała sobie ten kolor parę lat temu), nie jest najlepszym kolorem do tego pokoju. Okna wychodzą na wschód, po południu pokój jest dosyć ciemny. Wrażenie to pogłębia bliska ściana lasu. W zielonym świetle wszystko nabiera niezbyt zdrowego i smutnego wyglądu. Może dla rozweselenia zaszalejemy z majtkowym różem millenialsów na jednej ze ścian? ;) Na razie uznajmy jaśminową biel za docelowy kolor.

Na razie zdjęcia przed, robione w marcu oraz migawka jak pokój wygląda obecnie w czołówce wpisu. 

Jak urządzić pokój nastolatki - wygląd przed zmianami

Pokój nastolatki przed zmianami

Jak urządzić pokój nastolatki

Pokój przed zmianami

Najfajniejszy elelment umeblowania – widok z okna, w marcu czerwone dęby mają jeszcze nagie gałęzie, europejski dąb szypułkowy zachowuje uschnięte liście do wiosny

To samo okno, liście i trawa już podrosły, słońce zachodzi znacznie później i mamy więcej pięknego wieczornego swiatła

Pewnym wyzwaniem jest dobranie oświetlenia, tzn. żyrandola, bo odpowiednia lampa na biurko już jest, ino bez abażura :) Za to stara lampa – w skandynawskim stylu, kompletnie się nie nadaje. Pięknie wyglądała i świeciła u nas w kuchni nad stołem, ale jako główne oświetlenie pokoju odpada: ciemny sufit i jaskrawe światło żarówki są nieprzyjemne, a blacha zimna. Rozważałam dwie skrajne możliwości:egzotyczny rattanowy abażur, lub stylowy, mosiężny pająk. Wybór padł na kryształowy żyrandol, który po odświeżeniu prezentuje się całkiem nieźle. Opis malowania w następnym poście.

3 komentarzy do Jak urządzić pokój nastolatki?
  1. Marta | Barn House Odpowiedz

    Piękny widok z okna….

  2. […] pomysłach na urządzenie pokoju córki pisałam dosyć dawno temu, teraz pora pokazać […]... zoom.art.pl/zmiany-pokoju-nastolatki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *