Anna, Zbigniew Garbarczyk – makrofotografia

Na stronie pokazujemy zdjęcia będące owocem naszej wspólnej pasji: makrofotografii. Dzięki fotografii makro mamy przyjemność obcowania z innym, niedostrzegalnym zazwyczaj światem, a także kreowania własnego, potencjalnie istniejącego w mikroskali kosmosu. Na wyprawy fotograficzne wyruszamy przed wschodem słońca lub wieczorem, gdy wychłodzone owady cierpliwie, nieruchomo pozują. Szybko je jednak dzienne ciepło rozgrzewa… urodziwe modelki budzą się, rozkładają skrzydełka i odlatują. Na cześć pszczół i motyli otwierają się kwiaty. Fotograficzne łowy mogą potrwać jeszcze chwilę, zanim światło stanie się zbyt jaskrawe…


W mojej fotografii najważniejsza jest fantazja, która wyraża się niestereotypowymi kadrami i kolorami oraz swobodną obróbką. Tło jest równie ważne jak motyw zdjęcia, bliki i rozmycia są efektem eksperymentowania z rozmaitymi obiektywami oraz wykorzystania warunków naturalnych: światła o poranku i rosy.

bokeh-heartOto zdjęcie, które bardzo lubię, przede wszystkim za naturalność, brak obróbki. Serduszka są łatwe do uzyskania, wystarczy wyciętym kształtem przysłonić obiektyw. Trudniej uchwycić lecącą pszczołę, a szczególnie  nadać treść obrazowi. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uzyskać bokeh (bliki) w kształcie serca, zajrzyj do wpisu: http://zoom.art.pl/makowy-romans-i-serduszkowy-bokeh/

Anna Garbarczyk
azga(małpa)o2.pl


Zbyszek - piknik lotniczy Łask

Klasyczna makrofotografia owadów jest tym, co lubię najbardziej. Zdjęcia zyskują przy uważnym przyjrzeniu się: widać najdrobniejsze szczegóły, można podziwiać precyzję i doskonałość natury oraz perfekcję techniczną: detal, rozkład ostrości, doświetlenie. Równie ważny jak technika, dobór sprzętu i parametrów, jest efekt wizualny: kompozycja, światło, naturalność i idealne oddanie wyglądu fotografowanych owadów. Fotografie są wykonywane w świetle zastanym z użyciem statywu. Konieczny jest obiektyw makro, często z dodatkowym „uzbrojeniem”. Pełen ekwipunek waży ładnych kilka kilogramów i nie mieści się w plecaku. Aby zmieścić niewielki obiekt w zakresie ostrości przy dużych powiększeniach łączę (stakuję) kilka zdjęć.

Zbigniew Garbarczyk
makrofotografia(małpa)gmail.com

Moje miejsca w sieci:  zdjecia na flickr zdjęcia na flickrprofil facebook facebookprofil google+  profil google+kanał You Tube kanał You Tube.


Polecamy wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *